DOLOLENKA: v čase od 12.7.2024 do 19.7.2024 čerpám dovolenku. Vaše objednávky budú vybavované priebežne.
Rady pre Vás

Rady pre Vás

Ako to je s tichým dorazom pre posuvné dvere?

Tento dôvtipný doplnok stavebných puzdier sa stará o plynulé dovretie posuvných dverí, a to pri dverách drevených i presklených a novo aj celosklenených. Akékoľvek doklepnutie dverných krídel vďaka nemu už nebudete počuť a dverné hrany už neutrpia nárazom. Toto technické vylepšenie možno využiť pri všetkých typoch stavebných puzdier JAP, a to Standard a Unibox pre jednokrídlové dvere, tak Komfort a Parallel pre dvere dvojkrídlové.


Koľko toho stavebné puzdro vydrží?

Skutočnú kvalitu pojazdov pre zasúvacie dvere do púzdra len ťažko spoznáte na prvý pohľad, presvedčiť sa môžete až po niekoľkých rokoch používania. My sme za vás ušetrili čas a vďaka špeciálnemu simulátoru posuvov vyskúšali, koľko toho v skutočnosti pojazdy pre posuvné dvere vydržia. Pri použití zasúvacích dverí do puzdra ide predsa len o radikálnejšie stavebné práce než len o kozmetické úpravy interiéru. Preto by kvalita všetkých súčasti mala byť na prvom mieste. Na často kladenú otázku, koľko toho pojazdy stavebných puzdier vydržia, sa rozhodol nájsť jasnú odpoveď výrobca dverí SAPELI. Princípom testu bol neustály posuv dverí v testovacom zariadení tam a späť, pričom počítadlo tieto posuvy zapisovalo. Bolo zistené, že pojazdy aj stavebné puzdro bez problému obstálo ako pri bytovej záťaži 200 000 cykloch (jeden cyklus pozostáva z otvorenia a zatvorenie dverného krídla do puzdra), tak po absolvovaní ďalších 300 000 cyklov. Takáto záťaž už zodpovedá 20-tim otvorením dverí za deň po dobu takmer 60-tich rokov. Posuvný systém je preto vhodný aj do tak silných prevádzok ako sú nemocnice, domovy dôchodcov, školy či úrady či supermarkety. "Koľajnice zo zliatiny hliníka a vozíčky s kolieskami z tvrdého plastu opatrené guličkovými ložiskami sú opotrebením takmer nepoznamenané," zhŕňa výsledky testu Ing. Aleš Ullmann, manažér technického rozvoja spoločnosti SAPELI, as, ktorá zaistila špeciálne zariadenie pre testovanie posuvných systémov. Oceľové puzdro ochránilo počas celého testovania dvere na jedničku. Z toho vyplýva, že ak využije tento systém otvárania a stavebné puzdro zamurujete do svojej priečky, poslúži vám bezstarostne dlhú radu rokov.


Sú stavebné puzdra JAP univerzálne?

Stavebné puzdra JAP sú kompatibilné so všetkými výrobcami dverí, ako je napríklad SAPELI, TOPDOORS, SOLODOOR, MASONITE, SETA Ružomberok, dvere PRÜM, PORTA a ďalšie.

Informácie o súboroch cookies | Predvoľby súhlasu

© Lugerex.sk | Created by Wopify.