DOLOLENKA: v čase od 12.7.2024 do 19.7.2024 čerpám dovolenku. Vaše objednávky budú vybavované priebežne.
Rady pred kúpou kľučiek

Rady pred kúpou kľučiek

Niekoľko dobrých rád pred zakúpením kľučiek
 
Základné rozdelenie interierových kľučiek:
 
Štítové kľučky: pri štítových kľučkách je potrebné poznať vzdialenosť medzi osou kľučky a osou kľúča (rozteč).
 
 stitove klucky

stitove klucky 90

stitove klucky pz 72
 
 
Štandardná vzdialenosť je 72 mm alebo 90 mm. Pri bezpečnostných kovaniach sa používa aj rozteč 92 mm ( treba zvýšiť pozornosť pri meraní).
 
Upozornenie: Nakoľko otvory do štítových kľučiek vyrážame podľa Vašich požiadaviek, je nevyhnutné, aby ste pri nákupe tovaru presne uviedli typ a rozteč otvorov. Pokiaľ si objednáte nesprávne, nemusí byť ich výmena akceptovaná.
 
Rozetové kľučky: to znamená delené kľučky, označujeme veľkým písmenom R ( okrúhla rozeta ) alebo HR ( hranatá rozeta ). Nakoľko sa väčšina rozetových kľučiek upevňuje prešróbovaním cez celú hrúbku dverí v mieste zámku, je potrebné, aby boli v zámku na to určené otvory ( pozri priložený obrázok ).

zamok rozeta
 
 
Typy otvorov:
 
Skratkou BB - označujeme otvor pre interiérový kľúč (dózický)
 
Skratkou PZ - označujeme otvor pre vložku (fabku)
 
Skratkou WC - označujeme WC sadu s vmontovaným kľúčom (k WC sade je potrebný zámok so spodným štvorhranným otvorom 6 x 6 mm)

typy zamkov

Guľa / kľučka alebo Madlo / kľučka: pri kľučkách s guľou ( madlom ) uvádzame všetky predošlé údaje a taktiež  aj spresnenie, či sa jedná o kľučku pravú ( označujeme RE ) alebo ľavú ( označujeme LI ). Guľa, alebo madlo môže byť pevné alebo otočné.

strany kluciek
 
Povrchové úpravy
 
Vybraný sortiment je v rôznych povrchových úpravách. Výrobky sú ošetrené kvalitnými povrchovými úpravami, napriek tomu nie každá povrchová úprava je vhodná do každého prostredia. Pri každej povrchovej úprave sme vyznačili vhodnosť použitia symbolom:
 
* určené pre domáce prostredie (byty, domy, malé penzióny)
 
** určené pre prostredie so zvýšenou frekvenciou pohybu ľudí (rodinné domy, hotely, ubytovne, menej frekventované administratívne priestory, penzióny)
 
*** určené pre prostredie s vysokou frekvenciou pohybu ľudí (administratívne priestory, predajne, čerpacie stanice, nákupné centrá) a sú vhodné aj do vlhkého prostredia
 
*          Zlatá - zlatý komaxit
 
*          Biela - biely komaxit
 
*          Strieborná - strieborný komaxit
 
*          Hnedá - hnedý komaxit
 
*          Antik - antik komaxit
 
**        F1 - prírodný elox
 
**        F2 - šampáňo elox
 
**        F3 - zlatý elox
 
**        F4 - bronz elox
 
**        F9 - nerez elox
 
*          ANS - hliník poniklovaný
 
**        AOC - hliník pochromovaný
 
*          BVOC - čierny velvet chróm
 
***       LN - leštená nerez
 
***       N - nerez
 
***       N/OC/N - nerez/chróm lesklý/nerez
 
*          OBA - antik bronz
 
*          BAN - antik čierny
 
**        OC - chróm lesklý
 
*         OC/B - chróm lesklý/čierny
 
*         OC/BVOC - chróm lesklý/čierny velvet chróm
 
***      OC/N - chróm lesklý/nerez
 
**       OC/ONS - chróm lesklý/nikel brúsený
 
**       OCS - chróm brúsený
 
*         OCS/CH - chróm brúsený/čerešňa
 
*         OCS/W - chróm brúsený/wenge
 
**       OCS/OC - chróm brúsený/chróm lesklý
 
*         OGR - bronz česaný
 
*         OGS - bronz česaný mat
 
*         OLS - mosadz brúsená a lakovaná
 
***      OLS/N -mosadz brúsená a lakovaná/nerez
 
*         OLV - mosadz leštená a lakovaná
 
***      OLV/N - mosadz leštená a lakovaná/nerez
 
*         OLV/OLS - mosadz leštená a lakovaná/mosadz brúsená
 
*         ONL/ONS - nikel lesklý/nikel brúsený
 
*         ONS - nikel brúsený
 
*         ONS/CH - nikel brúsený/čerešňa
 
*         ONS/W -nikel brúsený/wenge
 
**       ONS/OC - nikel brúsený/chróm lesklý
 
***     PVD INOX - 10 rokov záruka
 
***     PVD ZLATÁ - 10 rokov záruka
 
**       VOC - velvet chróm
 
***     VOC/N - velvet chróm/nerez
 
**       VONS - velvet nikel
 
***     VONS/NL - velvet nikel/nerez lesklá
 
**       B - biely komaxit
 
***      Kovaná čierna
 
***      Kovaná sivá
 
Skratka pred prvým lomítkom označuje povrchovú úpravu štítu alebo rozety, druhé dve skratky označujú kombináciu povrchov na kľučke:
 
**        OC/OC/OCS
 
**        OCS/OC/OCS
 
*          ONL/ONL/ONS
 
*          ONS/ONL/ONS
 
Pri niektorých produktoch s rovnakým označením povrchu ( napr. F1 - prírodný elox ) sa môžu vyskytnuť minimálne farebné odchýlky, nakoľko ide o produkty od rôznych výrobcov.
 
Montáž
 
Montáž je veľmi dôležitou súčasťou funkčnosti výrobku. Z tohto dôvodu prosím klaďte dôraz na jej správnosť, a to dôkladným, presným, priamym zameraním a vŕtaním otvorov. Preto Vám odporúčame používať montážne návody, ktoré sú súčasťou balenia. Pri rozetových kovaniach odporúčame používať montážnu šablónu TUPAI ( nájdete ju v našej ponuke pred nákupom kovaní - šablóna ). Neupravujte, prosím, kovanie pri montáži a použite na montáž príslušné diely, ktoré sa nachádzajú v balení. Nezabudnite pred inštaláciou mechaniku premazať univerzálnym mazivom napr. WD - 40.
 
Ošetrovanie
 
Na čistenie a ošetrovanie nepoužívajte žiadne agresívne chemikálie a čistiace prostriedky. Čistite len mäkkou vlhkou handrou. Pri vydávaní neštandardných ( piskľavých ) zvukov alebo pri zadŕhaní použite univerzálne mazivo napr. WD-40.
 
Rozdelenie
 
HLINÍK
 
jedná sa o ekonomickú triedu kľučiek.

 
NEREZ - NEHRDZAVAJÚCA OCEĽ
 
hlavné zastúpenie v tejto sérii kľučiek má portugálský výrobca TUPAI. Modely sú vyrobené z kvalitnej ušlachtilej nehrdzavajúcej ocele - nerez. Vo výrobkoch je použitá vysokokvalitná patentovaná mechanika uložená v zinkovom púzdre. Kľučky sú vhodné pre priestory s vysokou frekvenciou pohybu ľudí.
 
NEREZ / MOSADZ alebo ZLIATINA ZINKU - kombinované
 
pri výrobé sú používané veľmi kvalitné materiály - nehrdzavejúca oceľ, mosadz alebo zliatina zinku. Mechanické časti kľučiek sú rovnako kvalitné ako v predchádzajúcej sérii NEREZ. Kľučky sú vhodné pre priestory s vysokou frekvenciou ľudí.
 
MOSADZ alebo ZLIATINA ZINKU
 
kľučky v tejto sérii sú starostlivo vyberané od renomovaných európskych výrobcov ( TUPAI Portugalsko, MARIANI a iných poväčšine talianskych výrobcov ). Uvedená séria zahŕňa jednoduchšie a lacnejšie modely, strednú triedu až po dizajnové kľučky. Pri väčšine kľučiek z tejto série je použitá novo-vyvinutá šróbovacia rozeta, ktorú oceníte pre jednoduchú montáž a dokonalú funkčnosť. Veľká časť kľučiek v tejto sérii ( TUPAI ) má nové zdokonalené uchytenie krytky rozety špeciálnym klikom.
 
GULE, MADLÁ A ROZETY
 
Gule a madlá - môžu byť pevné a otočné.
 
Rozety - sú použité pri jednotlivých sériach kľučiek a zároveň slúžia aj ako náhradné diely.
 
BEZPEČNOSTNÉ KOVANIA
 
ponukame Vám bohatý výber certifikovaných bezpečnostných kovaní v bezpečnostnej triede 3 ( BT3 ). Kovania sú prispôsobené na Slovensku používaným zámkom v roztečiach 72, 90, 92 mm. Veľkou výhodou je možnosť ich zladenia s interiérovým kovaním v rôznych povrchových úpravách a farebných odtieňoch. V ponuke máme aj rozetové ( delené ) bezpečnostné kovania. Bezpečnostné kovania sa montuju pomocou dlhých skrutiek z vnútornej strany. Z vonkajšej strany môže byť guľa, madlo alebo kľučka s ochranným štítom proti rozlomeniu a odvŕtaniu bezpečnostnej vložky. Niektoré typy  majú ochrannú krytku ( prekrytie ), ktorá zabraňuje nežiaducej manipulácii s vložkou.
 
KOVANÉ KĽUČKY
 
jedná sa o individuálnu sériu kľučiek vhodnú najmä pre vonkajšie použitie ( bránky, vstupy do domov a budov s osobitým charakterom ). Kľučky sú odolné voči poveternostnám vplyvom a sú vhodné do akéhokoľvek prostredia.
 
OKENNÉ KĽUČKY
 
k väčšine kľučiek na  dvere ponúkame na zladenie Vášho interiéru i kľučky na okná ( prevažne na euro okná ).
 
DOPLNKY
 
tu si môžete vybrať z množstva doplnkov k dverným kovaniam ako sú napr. zámky a vložky do dverí, hlinikové a plastové vetracie mriežky, samozatvárače dverí, zarážky dverí, držiaky drevených madiel, drevené madlá, nerezové madlá, okopové plechy, drevené prahy, číslice atď...

Informácie o súboroch cookies | Predvoľby súhlasu

© Lugerex.sk | Created by Wopify.